Tekstil ve Moda Tasarımı Yüksek Lisans

2019-2020

YÜKSEK LİSANS

Program Hakkında

Toplumun sanatsal ve kültürel düzeyinin gelişmesine katkıda bulunan, kültürel ve sanatsal değerlerin korunmasına verdiği önemle topluma öncülük eden bir program hedeflenmiştir. Tez, Uzmanlık Alanı ve Seminer dışında kalan tüm dersler seçmelidir. Bu programla Tekstil ve Moda Tasarımı alanında uzmanlık alacak öğrenciler, seçecekleri derslerle Tekstil Tasarımı, Moda Giyim Tasarımı ve Moda Aksesuar Tasarımı alt alanlarını da diploma ekine yazdırabilirler.

Kabul Koşulları

Öğrenci Kaynağı

Kontenjan

Belgeler: Lisans Diploması 

 

Not Dökümü ( Sınav günü getirilecek )

 

Güzel Sanatlar Fakülteleri, Sanat ve Tasarım Fakülteleri ile Mimarlık ve Tasarım Fakültelerinin Tekstil Tasarımı – Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümleri Lisans Mezunları .


15 (+1 Yabancı Uyruklu)

Sınav:

 

 

 

Portfolyo %25

 

 

Yazılı Sınav %25 

 

 

Mülakat % 50

Sınava Tabi Tutulacak Alanlar: Tekstil ve Moda Tasarımı üzerine belli başlı kavramlar, tasarım akımları, tasarımcılar, moda ve tasarım etkinlikleri, tarihsel süreç, alanla ilgili güncel konular ve benzeri sorular

Portfolyo: Adayın lisans eğitimi süresince yaptığı çalışmalarla birlikte serbest olarak ürettiği sanat ve tasarım ürünleri incelenir. Çalışmalarla ilgili gelebilecek soruları doğru ve doyurucu olarak yanıtlaması gerekir.Teslim edilen portfolyolar sınav evrakı olduğundan iade edilmez.

 

Yazılı: Tekstil ve Moda Tasarımı üzerine belli başlı kavramlar, tasarım akımları, tasarımcılar, moda ve tasarım etkinlikleri, tarihsel süreç, alanla ilgili güncel konular ve benzeri soruların yanı sıra bir yorum sorusunu kapsayan yazılı sınav yapılacaktır. 

 

Mülakat: Adayın gösterilen sanat ve tasarım çalışmaları hakkında bilgi vermesi ve yorum yapması, bununla birlikte alan üzerine, eğitim üzerine sorulacak soruları doğru ve doyurucu olarak yanıtlaması gerekir.

Dersler, kredileri, mezuniyet koşulları ve program hakkında diğer tüm detaylar için tıklayınız .