Sanat ve Tasarım Yüksek Lisans

YÜKSEK LİSANS

Program Hakkında

Programın temel amacı, farklı sanat ve tasarım disiplinlerini anlamak, sentezlemek, kendilerini donatmak ve geliştirmek isteyen adaylara sanat ve tasarım olgusunu aktarmaktır. İlan edilen öğrenci kaynağına uygun adaylar başvuru yapabilirler. Seçme işlerden oluşan portfolyo, kitapçık halinde getirilmelidir. Sanatsal çalışmaların orjinallerinden en az iki adet getirilmelidir.

Kabul Koşulları

Öğrenci Kaynağı

Kontenjan

Belgeler:

Lisans Diploması 

 

Not Dökümü

Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım, Tasarım ve Mimarlık Fakülteleri mezunları ile Eğitim Fakültesi Resim-İş programlarından mezun olanlar.

 

Adaylarda Aranacak Nitelikler: İlan edilen öğrenci kaynağına uygun adaylar başvuru yapabilirler. Seçme işlerden oluşan portfolyo, kitapçık halinde getirilmelidir. Sanatsal çalışmaların orjinallerinden en az iki adet getirilmelidir.

20 (+ 1 Yabancı Uyruklu)

Sınav:

 

 

Yazılı

 

Portfolyo

 

 

Mülakat

Sınava Tabi Tutulacak Alanlar: Sanat ve Tasarım branşlarında yer alan alanlar, ulusal ve uluslararası sanatsal etkinlikler.

Yazılı: Sanat ve Tasarım üzerine belli başlı kavramlardan, sanatçılardan, sanat eserlerinden, etkinliklerden ve verilen bir soruya yapılan yorumdan oluşan bir yazılı sınav yapılacaktır.

Portfolyo: Adayın lisans eğitimi süresince yapılan çalışmaların yanı sıra serbest olarak ürettiği sanat ve tasarım ürünleri incelenir. Çalışmaların ilgili gelebilecek soruları doğru ve ileri seviyede yanıtlaması gerekir.

Mülakat: Adayın gösterilen sanat eserleri hakkında bilgi vermesi ve yorum yapması, bununla birlikte alan üzerine, eğitim üzerine sorulacak soruları doğru ve ileri  seviyede yanıtlaması gerekir.

Dersler, kredileri, mezuniyet koşulları ve program için TIKLAYINIZ