Fotoğraf Doktora

 

2019-2020 DOKTORA

Program Hakkında

Bu program, estetik ve kuramsal bilgi eğitim programı içinde yer alır. Geleneksel ve çağdaş fotoğraf teknikleri teorik ve uygulamalı derslerle tarihsel süreç içinde incelenir. Program, fotoğraf eğitimi yanında farklı sanat alanlarından seçmeli derslerle desteklenerek disiplinlerarası bir eğitim hedefler.

                                                          Kabul Koşulları

Öğrenci Kaynağı

 Fotoğraf Ana Sanat Dalı, Sanat ve Tasarım Ana Sanat Dalı, Grafik , Görsel İletişim Tasarımı, İletişim Tasarımı, Sanat ve Kültür Yönetimi, Bileşik Sanatlar, Yeni Medya, İnteraktif Medya, Reklamcılık, Gazetecilik, Resim İş Öğretmenliği, Resim, Grafik, Sanat Tarihi Ana Bilim Dalı veya Ana Sanat Dalları’nda tezli yüksek lisans yapmış olmaları.

Kontenjan

Belgeler:

 

 

Yüksek Lisans Diploması veya çıkış belgesi ( Sınav günü getirilecek )

Onaylı Not Dökümü  (4 üzerinden 3 veya  100 üzerinden 80) ( Sınav günü getirilecek )

Yabancı Dil Belgesi ( Sınav günü getirilecek )

10 (+1 Yabancı Uyruklu)

Sınav:

Yazılı %70 

 

 

Portfolyo % 15

 

 

 

 

Mülakat % 15

 

 

 

Fotoğraf sanatına ait temel kavramlardan, sanatçılardan, sanat yapıtlarından oluşan yazılı ve/veya çoktan seçmeli yazılı test sınavı yapılacaktır. 

 

Adayın kişisel fotoğraf çalışmalarından oluşan portfolyoları değerlendirilir. Basılı veya dijital fotoğraflardan oluşabilir.Basılı portfolyo bir dosya içerisinde,dijital portfolyo bir usb içerisinde teslim edilmeli ve sunulmalıdır.Sunulacak görsel sayısı en fazla 30 adet olmalıdır.Teslim edilen portfolyolar sınav evrakı  olduğundan iade edilmez.

Adaya gösterilen fotoğraf ve sanat eserleri hakkında bilgi vermesi, ayrıca alan üzerine sorulacak soruları cevaplaması gerekir.

Dersler, kredileri, mezuniyet koşulları ve program hakkında diğer tüm detaylar için tıklayınız .